“Call Of Duty MW2” Efsane mi? Gerçek mi?
0

Grafiksel anlamda gerçekten çok tatmin edici olan Call Of Duty MW2 başarılı bir oyun olarak buldum. Sizler de illâki görmüşsünüzdür. Oyunda ki Amsterdam bölümünün grafikleri muazzamdı. Âdeta bize kartpostallık görüntüler sundu. Size şunu belirtmeliyim ki oyunun bu bölümünde fazla bir şey yapmıyoruz ve mekanik kullanmayınca grafikler âdeta gerçekmiş gibi gözükmesi oldukça normal. Ancak bölümün dizaynı ve grafikler genel anlamda etkileyici…

Açıkçası silahların sesleri ve atış hissiyatlarını tatmin edici düzeyde buldum. Titreşimli bir kulaklıkta oynadığım bu oyunu, hissederek oynadım.

Bölüm dizaynları bence iyi kalitede, bazı yerlerde ufak tefek kendini tekrar etmeler oluyor ancak farklı mekaniklerle de karşılaştık.

Mesela, böyle araba kullandığımız bir bölüm var. Ancak mesele sadece araba kullanmak değil, başka bir araba atlayıp onu ele geçirip yolumuza devam etmekte gerekiyor. Benim dikkatimi çeken şey ise Warzone mekaniklerini oyun içine entegre ederek oyuncuyu online olarak oyuna devam etmesi sağlanmış. Bence online mekaniklerinden bazılarının story kısmına eklenmesi oldukça başarılı…

Mekaniksel anlamda çeşitli ve tatmin edici olarak buluyorum. 

Size tavsiyem, sadece hikâye için oyunu satın almayın. Bunun yerine kiralama hizmetlerinden faydalanın. Şahsen ben öyle yaptım. Unutmadan şunu söyleyeyim, oyunda hava harekâtı yaparak yukardan atış yaptığımız bir bölüm de mevcut. Bunu Call Of Duty 4’ten hatırlayanlar olacaktır.

Ve Sniper bölümü ayrı bir harika!

Hikâyesi:

Size genel olarak hikâyeyi özetleyeyim (Spoiler içerir)

Modern Warfare II, Call of Duty: Modern Warfare’in (2019) devamı niteliğindedir. Oyunda, Kaptan John Price PriceKaptan John (Barry Sloane), Çavuş Kyle “Gaz” Garrick (Elliot Knight), Teğmen Simon “Ghost” Riley (Samuel Roukin), Çavuş John “Soap” MacTavish (Neil Ellice), CIA istasyon şefi Kate Laswell (Rya Kihlstedt) ve yeni bir karakter olan Albay Alejandro Vargas (Alain Mesa) yer almaktadır. Oyun, Price’ın Gaz, Soap ve Ghost ile birlikte kurduğu çok uluslu özel operasyon birimi Görev Gücü 141’in hikâyesine odaklanmaktadır.

Terör Örgütü nükleer işlerle uğraşmaktadır. Bunun önüne geçmek isteyen ekip bu süreç içerisinde ihanete uğrar ve çeşitli badireler atlatır.

Oyunda çok ikonik karakterler var. Emin olun ki birçok karakter aklınızda kalacak. Ghost ya da Price gibi karakterlerden bahsetmiyorum… Gizlilik bölümleri harika 3 tane gizlilik ile alakalı bölüm var, bunlar keskinlikle eğlenceliydi.

ABD Deniz Piyadeleri ve İngiliz Özel Hava Servisi’nin bir nükleer savaşı önleme çabalarına rağmen, aşırı milliyetçiler Rusya Federasyonu’nun kontrolünü ele geçirerek İmran Zakhaev’i öldürüyor ve ABD ile diplomatik ilişkileri gerginleştiriyor

Foto gerçekçiliğin sınırındaki müthiş görsellik ve ses…Call of Duty: Modern Warfare II‘nin özellikle hikayesiyle ilgileniyorsanız, ilk olarak mutlaka 2019 Modern Warfare’i oynamanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. Çünkü buradaki olaylar tam olarak bırakıldığı yerden devam ediyor ve ayrıca bizi Captain Price, Soap ve Ghost gibi birkaç tanıdık yüzle tekrar bir araya getiriyor.

Senaryonun çok çizgisel bir yapıda olduğu doğru olsa da, bu zaten her zaman böyleydi. Aslında bu sınırlama, geliştiricilerin gerçekten foto gerçekçilik sınırındaki grafikleri hayata geçirebilmelerine imkân tanıdığı sürece bence hiç de sorun değil. Oyunun daha ilk saniyelerinde, 2020’de bir saldırı sonucu hayatını kaybeden Kasım Süleymani’ye benzemesi ile olay yaratan General Ghorbrani saldırısı sahnesi, etkileyici gece senaryoları ve muhteşem görünen birebir modellenmiş, yaşayan ve nefes alan bir Amsterdam meydanında geçen görev ile bunu açıkça görmek mümkün. Call of Duty, her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm sadeliğiyle, noktasına kadar büyüleyici olan bir FPS oyunu. Belirtmem gerekiyor ki pompalı tüfeklerden makineli tüfeklere kadar her silah, vuruş hissiyatının yanı sıra aslına sadık bir şekilde yansıtılan sesler ile beklediğimiz hissi veriyor.

Benim Yorumlarım bu kadar oynanmaya değer bir oyun olarak görüyorum.

Söyleyeceklerin mi var? Discord’a gelip sohbete katıl.

Sosyal içerik platformumuza kayıt olmak ister misin?

8.6
Call Of Duty MW2

  • Oynanış 8
  • Grafik 10
  • Ses 7
  • Kontroller 10
  • Hikaye 8
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir