Campfire Cooking in Another World with my Absurd Skill
1

Campfire Cooking in Another World with my Absurd Skill diğer bir adıyla da Tondemo Skill de Isekai Hourou Meshi, Ren Eguchi tarafından yazılıp Masa tarafından çizilen bir Japon hafif roman serisidir. Aralık 2022 itibarıyla 13 cilt yayınlandı. Ve Ocak – Mart 2023 yılları arasında MAPPA tarafından animeye uyarlandı.

Şuanda 1 sezon 12 bölümü bulunmakta, şuana kadar olumlu eleştiriler alan animenin 2. sezonu bekleniyor. Ancak stüdyo henüz bir şey duyurmadı.

campfire

Campfire Cooking in Another World with my Absurd Skill Konusu:

Kendisi dışında 3 liseli gençle birlikte İblis Lordunu yenmek için başka bir dünyaya çağrılan ana karakterimiz, 27 yaşındaki maaşlı Mukouda Tsuyoshi’dir. Ancak bu konuda bir sorun vardır. 3 Liseli genç gayet güçlü overpowered ilahi güçlere vesaireye sahipken bizim azıcık yaşlı ana karakterimizin aldığı beceri Modern Japonya’nın Online marketine erişim sağlayabilmesidir. Saraydan kovulan ana karakterimiz bir yolculuğa çıkmaya karar verir. Evet animenin ana konusu bu ancak biraz daha detaylandıralım.

Campfire Cooking in Another World with my Absurd Skill Animesinin Detaylı Konu Anlatımı;

campfire

Mukouda Tsuyoshi ve 3 liseli genç bir anda kendilerini garip bir yerde bulurlar. Klasik bir şekilde onları rahipler ve bir prenses karşılar. Prenses onları buraya çağırmalarının sebebinin İblis Lordu yenmek olduğunu anlatır. Liseli gençler gayet okkalı savaş, savunma, iyileştirme vesaire gücü alırken 27 yaşındaki Mukouda ise online markete sahip olur yani parasını ödediği sürece herhangi bir şey alabiliyor. Üstelik bulunduğu dünyanın parası daha değerli o yüzden çok da pahalı değil. Tabii ki bu yeteneğin İblis Lordu yenmekte bir işe yaramayacağını düşünen rahipler onu kaba bir şekilde gönderirler. Bu arada liseli gençlerimizde küçümsüyor tabii. Yani düşünsenize başka bir dünyaya zorla çağırılıyorsunuz ama sizi istemiyorlar, geri de göndermiyorlar yani bayağı kanlı bir intikam hikâyesine dönüşebilecek potansiyele sahip ancak ana karakterimiz gayet iyi huylu. Tamam hadi gidelim deyip bir kervana katılıyor ve macerası başlıyor.

campfire

Yolda giderken edindiği çeşitli bilgiler arasında sahip olduğu iki yeteneğin oldukça nadir ve değerli olduğunu öğreniyor, Bunlar “Boyut Cebi” ve “Değerlendirme” yeteneği. Kıtada sadece birkaç kişide bulunan yetenekler, dahası değerlendir sadece diğer dünyalardan çağırılan kişiler kullanabiliyor ve bir kişide ikisinin de görülmesi daha önce olmamış. (burada ne düşündüğünüzü anlayabiliyorum, rahipler kördü herhalde? Değil mi, bende öyle düşünüyorum.) Ve yeni yeteneklerini herkesten saklar çünkü Mukouda sakin bir yaşam arıyor. Daha sonrası karakterimiz maceracılar loncasına gidip kendisine diğer ülkeye kadar korumak için eşlik edecek insanlar arar ve de bulur. Tabii ki yolda giderken illâki mola verilecek ve bu mola karakterimizin yıldız gibi parlamaya başladığı bir yer.

campfire

Çünkü bu dünyanın şöyle bir sorunu var, yemek açısından gerçekten kötüler. Karakterimiz rahiplerin acıyıp verdiği paraları online markete yükleyerek alışverişe başlar. Tavalar, soslar, set üstü ocak, su, hazır yemekler, hazır tatlılar, et ürünleri aklınıza gelebilecek her şeyi alabiliyorsunuz. Tabii ki ana karakterimiz bu dünyanın yerlileri için ziyafet olarak düşünülebilecek bir sandviç hazırlar. Ancak sandviçin içine koyduğu etin kokusunu sadece arkadaşları almaz. Tam güzel güzel yemeğin tadını çıkaracakken kocaman devasa bir kurt gelir. Sorunumuz bu kurt normal bir yaratık değil tüm yaratıkların arasında kral olarak görülen Fenrir’dir . Ve Fenrir çok uzun süredir yediği tatsız yiyeceklerden dolayı tam bir gurme olmuştur bu da yaşanan birkaç olay sonucu Fenrir’in, Mukouda’nın sözleşmeli hayvanı olmasıyla biter.

 

Bu şekilde bir süre sonra onlara eklenen Sui adlı tatlı mı tatlı güçlü mü güçlü bir slime ile birlikte üçlü bir maceraya çıkar şehir şehir gezerler. Fel’in (Fenrir’e verilen ad) zorlamasıyla Mukouda rüzgâr tanrıçasının kutsamasını alır ve büyü öğrenmeye başlar aynı zamanda farkında olmadan Mukouda kendi başına oldukça güçlenmiştir. Ve ilerleyen bölümlerde gizemli bir şey ortaya çıkar. Mukoudanın yemekleri normal değildir. Bu anormalliği bulmayı izleyiciye bırakıyorum. Macerasında çeşitli yollarla para kazanarak şehirleri kurtarır, zindanları temizleyip, ticarete başlar. Ve yanında 2 gurmeyle kıtaları dolaşır.

campfire

Hikâye oldukça cringe bir şekilde başlasa da ilk bölümden farklı bir şeyler olduğunu anlıyorsunuz. Karakterimiz biraz korkak (daha doğrusu rahatına düşkün) ve akıllı da, elindeki fırsatları nasıl değerlendireceğini biliyor. Sadece Fel’e alışması biraz zaman alıyor. Yol boyunca edindikleri arkadaşlıkları izlemek oldukça eğlenceli, her karakter kendine has ancak hepsinin bir ortak yönü var o da hikâye boyunca herkes şok oluyor sonuçta normal bir şey düşününce. Hikâye boyunca bayağı yemek yapmayı öğreniyorsunuz. Bence en güzel kısımlarından biri de bu.

Anime de bölümlerin sonunda ek sahneler oluyor onları izlemenizi tavsiye ederim çünkü bazen gizli bilgi bazen de eğlenceli şeyler gösteriliyor. Hatta anime bittikten sonra diyorsunuz ki, “Bu liseli arkadaşlarımız ne kadar zeki(!).”  Böyle bir fırsatları vardı ama bayağı tekmeleyip attılar. Umarım 2. sezonda daha çok pişmanlıklarını görürüz. Eğer sizde bu hikâye nasıl oluşuyor ve nasıl maceralara atılıyorlar görmek isterseniz izlemeye başlamanızı öneririm, tek günde bitirebilecek çok tatlı bir seri.

anime

Campfire Cooking in Another World with my Absurd Skill Karakterleri:

Mukouda Tsuyoshi

Ana karakterimizdir. Kendisi normalde iyi huylu, yemeyi seven, normal, maaşlı, 27 yaşında bir çalışandır. Ancak yeni bir dünyaya atılınca bazı şeyler değişmek zorunda kalır. İstenmeyen bir yerde durmaz ve gezmeye başlar Japonya’da yaşarken yapmayı sevdiği şeyleri bu dünyada devam ettirir. Kaplıca oluşturmayı isteyecek derecede banyo sevgisi vardır. Rahata düşkün, barışçıl bir karakter ama gerektiğinde beklenmedik bir güç ve cesaret ortaya koyabiliyor.

Fel (Fenrir)

fel

Kendisi binlerce yıldır yaşayan efsanevi bir hayvan. Ancak tam bir gurme olmuş durumda bu yüzden Mukoudo’nun yemeklerine bağımlı. Yıkanmayı hiç sevmez. Rakibi neredeyse yoktur. Aynı zamanda bazı konularda utangaçlık sergilediğini görebilirsiniz. Wyren etini sever.

Sui

Bu tatlı slime yolculuğa sonradan katılsada izleyicilerin gönlünde taht kurmuş durumda kendisi. Başta hiçbir gücü yokken kendiniz bulmanız gereken koşullar ve de Fenrirle avlanarak ana karakterimizden daha güçlü olmuş durumda. Aynı zamanda serideki en tatlı karakterlerden biri.

Şu an da animede bilinmesi gereken ana karakterler bunlar. Tabii başka karakterlerde var animede ancak bunlar bilinse yeterli. Yolculukta bu üçlü gurubumuza katılan kişiler ve yaratıklar var ancak bunu manga okuyucuları biliyor o yüzden burada yer vermeye gerek yok.

 İyi günler diler ve Campfire Cooking in Another World with my Absurd Skill izleyeceklere de iyi izlemeler dilerim.

Söyleyeceklerin mi var? Discord’a gelip sohbete katıl.

Sosyal içerik platformumuza kayıt olmak ister misin?

İnstagram hesabımıza göz atmaya ne dersin? Hadi tıkla!

8.0

  • Çizim 9
  • Konu 7.5
  • Animasyon 8
  • Karakter 7.5

Merhabalar adım İlknur . Kara kalem çizmeyi severim . Okumak ilkokuldan beri hobim olmuştur.Özellikle fantastiik ,macera, bilim kurgu kitaplarını severim . Manga ,Webtoon ,Manhua ,Anime, Donghua izler ve okurum . yaklaşık 8 yıldır one piece hayranıyım . Lightnovellere bayılırım öneri almak veya vermek isteyen olursa monkey D luffy#4369 discorddan ulaşabilirsiniz.İstediğiniz her türlü anime kitap veya lightnovelden spoiler verebilirim :D

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 6 ay önce

    samimi ve başarılı bir yorum. ellerine sağlık :))))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir