En Popüler 10 Anime
0

En Popüler 10 Anime

Çoğu insanın dikkatini çekmiş, popülaritesi yüksek olan animeleri sizin için derledik.

  • ATTACK ON TITAN

en popüler animeler aot

Bu listeyi yapıpta AOT’ını eklememek olmazdı. İlginç ve kişiyi kendine çeken bir konusu var. Keza merak duygusunu da iyi kullanmışlar. Konusu ise, Ymir soyundan gelen halkın titanlara dönüşüp, gördükleri her insana saldırıp yeme dürtülerini durduramalarından kaynaklı insanlık ile titanlar arasında savaş çıkmaya başlıyor. Başlangıçta özgürlük ile çıkılan bu yoldan sona doğru çok şey değişiyor. Muhakkak izlenmeli.

PUAN: 8/10

 

  • JUJUTSU KAISEN

en popüler animeler jujutsu kaisen

Manyak karakterleri olan bu anime acayip eğlenceli olmakla birlikte çok iyi bir konuya da sahip. Jujutsu öğrenip bunları kullanan öğrenciler var. Tanıdık gelmiş olabilir ama düşmanları kaostan, üzüntüden beslenen ve güçlenen yaratıklar. E tabii insanlarda mevcut düşman olarak. Karakterlerin özellikleri çok hoş dizayn edilmiş. Muhakkak öneririm.

PUAN: 9/10

 

  • DEATH NOTE

death note

Yani bir şey dememize gerek yok ama âdettendir, bahsedelim. Canı sıkılmış bir ölüm meleğinin dünyaya düşürdüğü bir Ölüm Defteri ile başlıyor her şey. Bilen bilir, bu deftere adı yazılan kişi 30 saniye içerisinde kalp krizi ile ölür. Kira ise bu deftere sahip olup kendi adaletini yaratmaya çalışır.

PUAN: 9/10

 

  • SPY X FAMILY

spy x family

Son zamanların en popüler animesi, dünyayı korumak için aile kurmaya çalışan bir ajan tarafından başlar her şey. Önce tatlı bir kızı evlatlık edinir ve sonra anlaşmalı bir evlilik yapar. Fakat bu çekirdek ailenin her üyesinin bir sırrı vardı. Ajan olan baba, suikastçı bir anne ve zihin okuyabilen bir kız. Bu aileden neler çıkıyor neler, bu animeyi de öneririm.

PUAN: 8/10

 

  • ONE PIECE

one piece

Bitmeyen bir anime yapmışlar, o da One Piece. Baş karakterimiz Luffy, şeytan meyvesi yer ve özel bir güce ulaşır. Resmen bir esnek çocuk olur. Daha sonra animede geçen hazineye ulaşmak için bir mürettebat kurar. Bu macera dolu animemiz de popülaritesini hâlâ korumakta.

PUAN: 9/10

 

  • TOKYO GHOUL

tokyo ghoul

Daha ilk bölümden heyecanlandıran bir anime. Konusuna bakacak olursak, insanlara saldırıp onlarla beslenen Ghoullar mevcut. Ana karakterimizin ise bu dünyada başına gelenler ve kendisinin bu fantastik dünyaya yaptıkları yer alıyor.

PUAN: 9/10

 

  • DARLING IN THE FRANXX

en popüler animeler

Gökyüzündeki özgürlük ya da dış dünya hakkında hiçbir şey bilmeden hayatlarını sürdüren ve Franxxadı verilen robotların pilotluğunu yapan çocukların tek göreviKyouryuu adı verilen devasa yaşam formlarıyla savaşmaktır. Bu animenin incelemesi sitemizde mevcut. Bu yazımızdan sonra Darling in the Franxx yazımızı da okumayı unutmayın. İşte tam burada.

PUAN: 7/10

 

  • STEINS GATE

en popüler animeler

Animemizin konusu başlıca bir lab dedikleri asıl evleri olan laboratuvarda geçmektedir. Okabe, arkadaşlarıyla birlikte laboratuvarda zaman makinesini bulmak için çalışmalara bir muz ve mikrodalga yardımıyla başlayıp ileride kocaman başarılara imza atmaya doğru yol alıyorlar. Bu animenin incelemesi sitemizde mevcut. Bu yazımızdan sonra Steins Gate yazımızı da okumayı unutmayın. İşte tam burada.

PUAN: 8/10

 

  • BUNGOU STRAY DOGS

en popüler animeler

Manyak, deli dolu karakterleri olan animelere bayılırım. Keza bu animede olduğu gibi. Kısaca konusuna değinmek gerekirse, özel güçleri olan ve polisin çözemediği konulara el atan bir ekip mevcut. Ajansta desek olur. Kaplan çocukla başlayan hikâye gerçekten de sarıyor.

PUAN: 9/10

 

  • NARUTO

en popüler animeler

Popülaritesini hâlâ koruyan bu anime, çoğu kişinin favorisi olmaya devam ediyor. Anime uzun ve çok yoğun bir konusu mevcut. Anlatsam bitmez. Özellikle ayrı bir yazı yazmak gerekir.

PUAN: 9/10

 

En popüler animeler listemizde şimdilik bu kadar ama bu listeye daha çok anime sığardı. Devamını muhakkak yapacağım. Devamını kaçırmamak için Maxxat’a üye olmayı unutmayın. 

Söyleyeceklerin mi var? Discord’a gelip sohbete katıl.

Sosyal içerik platformumuza kayıt olmak ister misin?

İnstagram hesabımıza göz atmaya ne dersin? Hadi tıkla!

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir