One Piece ‘in Sonu Baştan Belliymiş
0

One Piece hayranları, Eiichiro Oda ile yazarın One Piece’in hikayesinin nasıl biteceğini zaten bildiğini belirttiği onlarca yıllık bir röportajı ortaya çıkarır.

 

One Piece Film Red Showcases Luffy's New Transformation For The First Time

One Piece’in yaratıcısı Eiichiro Oda, Luffy‘nin hikayesinin sonunu 25 yıl önce planladı.

Bu bilgi, ünlü bir Japon gazetesi olan Asahi Shimbun‘da Kasım 1999’da yayınlanan bir röportajda ortaya çıktı. Bir Twitter kullanıcısı olan Sandman, bu röportajdan bir alıntı paylaştı ve Oda‘nın, “Son panele ve son panelin nasıl olacağına çoktan karar verdim. Sadece Hasır Şapkalara odaklanmayacağım. Ama aynı zamanda dünyada meydana gelen olaylar hakkında da odaklanacağım. Sorun, son destanı başlatmanın kaç yıl süreceği” dediğini belirtti.

One Piece’in Yaratıcısı Oda Hikâyeye ‘Bütün Dünya’nın Önemini Açıklıyor

Bu röportaj sırasında Oda, manga yazarı olmaya ne zaman karar verdiği, Luffy’nin yaratılışı ve serinin geleceği hakkındaki vizyonu dahil olmak üzere birçok konuyu tartıştı. Oda, One Piece’in sonundan bahsederken, bunun sadece Luffy‘yi değil tüm dünyayı ve ana karakterlerin onu nasıl etkilediğini kapsamasını istediğini belirtti. “Hikâye sadece ana karakterin etrafındaki küçük bir hikayeyle sınırlı kalmamalı.” dedi, “Ama tüm dünya hareket etmeye başlamalı.”

Sanat tarzını seçerken Oda, serinin “eski moda mangalığını” vurgulamak için basit ve anlaşılır ifadeler kullanarak çizim yapmak istediğini belirtti. Bununla birlikte, hikâyenin, özellikle dövüş sahnelerinin sonunda daha ciddi hâle geleceğini kabul etti. Oda, “Dizi uzadıkça, kaçınılmaz olarak savaşlar daha da yoğunlaşıyor ve akan kan miktarı artıyor.” dedi. “Okuyucunun taleplerini doğrudan karşılamak istiyorsanız, o yönde ilerlemekten başka seçeneğiniz yok. Ancak, sadece tırmanmakla kalmayıp çeşitli ilginç şeyler de göstermem gerektiğini düşünüyorum.”

One Piece En Büyük Savaşa Hazırlanıyor – Kayıp Rıhtım

One Piece

Temmuz 1997’de yayınlanmaya başlayan One Piece, son ana hikâyesi üzerinde çalışan Eiichiro Oda tarafından yaratılmış bir manga serisidir. Oda, yoğun çalışma programı nedeniyle uyku yoksunluğu yaşamış olsa da, One Piece üzerinde çalışmaktan büyük bir keyif aldığını ve projenin başarılı olacağına inandığını belirtmiştir. Oda, hayranların desteği sayesinde One Piece‘in uzun soluklu bir başarı öyküsüne dönüştüğünü ve bu nedenle projenin sonuna kadar devam edeceğini söylemiştir. Birçok personelin yer aldığı One Piece endüstrisinde, sağlığı nedeniyle projenin aniden sona erse bile bunun büyük bir etkisi olmayacağını belirtmiştir.

Söyleyeceklerin mi var? Discord’a gelip sohbete katıl.

Sosyal içerik platformumuza kayıt olmak ister misin?

İnstagram hesabımıza göz atmaya ne dersin? Hadi tıkla!

Sakarya üniversitesinden mezun. Kitap okumayı, anime izlemeyi, manga okumayı seven sıradan biriyim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir