Oshi no Ko Yaratıcısı,Yeni Mangasını Duyurdu
0

Oshi no Ko ‘nun yaratıcısı Aka Akasaka, yepyeni bir manga serisi üzerinde çalışıyor.

 

osho no ko

MyAnimeList’te ayrıntılı olarak belirtildiği gibi , Akasaka‘nın son projesi Love Agency 27 Nisan’da Weekly Young Jump dergisinde yayınlanacak. Akasaka, çizdiği mangayı yaratmak için doujin sanatçısı ve VTuber, 5mm Nishizawa ile işbirliği yapıyor. Love Agency, Nishizawa’nın serileştirilmiş ilk manga projesidir. 13 Nisan’da sanatçı, Twitter sayfalarında bir tanıtım illüstrasyonu yayınlayarak dizinin yaklaşan çıkışını kutladı.

Oshi no Ko’nun Büyük Popülaritesi

Akasaka’nın Oshi no Ko mangası, Nisan 2020’de Weekly Young Jump’ta yayınlandı ve okuyucular arasında büyük bir hit hâline geldi. Nisan 2021’de, çıkışından yaklaşık bir yıl sonra, manga şimdiden dünya çapında tirajda 1 milyondan fazla kopyaya sahipti. Ekim 2022’de bu sayı 3 milyona yükseldi. Doğa Kobo’nun Oshi no Ko animesinin çıkışından önce seri, Demon Slayer: Swordsmith Village Arc’ı önemli bir farkla geride bırakarak 2023 İlkbahar sezonunun En Çok Beklenen 1. animesi seçildi . Şovun ilk bölümü şu anda MyAnimeList’te 9.30 izleyici sıralamasına sahip ve hem Demon Slayer hem de Hell’s Paradise’ı geride bırakıyor .

Oshi no Ko ‘nun hikâyesi, sevilen pop idolü Ai Hoshino’nun büyük bir hayranı olan, kırsal bir jinekolog olan Gorou Amemiya ile başlar. Amemiya’nın hayatı, 16 yaşındaki ünlü kliniğine hamile ve doğum yapmak üzere geldiğinde sonsuza dek değişir. Amemiya garip bir şekilde ölür ve Hoshino’nun yeni doğan oğlu Aquamarine Hoshino olarak yeniden doğar. Yeni hâliyle Amemiya, ünlülerin hayatının getirdiği birçok zorluğa ilk elden tanık olur ve ikiz kız kardeşi Ruby Hoshino’nun yardımıyla Ai’nin mutluluğu bulmasına yardımcı olmak için elinden gelen her şeyi yapmayı amaçlar.

Akasaka‘nın diğer popüler mangası Kaguya-Sama: Love Is War , Mayıs 2015’ten Ocak 2016’ya kadar Miracle Jump’ta yayınlandı. Çalışmayı Mart 2016’dan Kasım 2022’ye kadar serileştiren Weekly Young Jump’ta yayınını tamamladı. Her ikisi de prestijli Shuchiin Akademisi’nin öğrenci konseyinde oturan Miyuki Shirogane ve Kaguya Shinomiya adlı gençler. İkisi derinden aşık olsalar da, gururları aşk itiraflarını bir zayıflık işareti olarak görmelerine neden olur. Bu sonuçta ikisi arasında bir “aşk savaşına” yol açar ve her biri diğerinden bir itirafı kışkırtmak için planlar yapar. A-1 Pictures daha sonra mangayı hem 37 bölümlük bir anime dizisi hem de bir film olarak uyarladı.

Love Agency, 27 Nisan’da Weekly Young Jump’ta başlıyor. Oshi no Ko, HIDIVE’da yayınlanmaya hazır.

 

Söyleyeceklerin mi var? Discord’a gelip sohbete katıl.

Sosyal içerik platformumuza kayıt olmak ister misin?

İnstagram hesabımıza göz atmaya ne dersin? Hadi tıkla!

Sakarya üniversitesinden mezun. Kitap okumayı, anime izlemeyi, manga okumayı seven sıradan biriyim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir