1. Anasayfa
  2. Anime

"Shadow House" Gölgeler Evinde Neler Oluyor?

“Shadow House” Gölgeler Evinde Neler Oluyor?
0

“Shadow House” Gölgeler Evinde Neler Oluyor?

Shadow House animesinin yazarı So-ma-to, yönetmeni ise Kazuki Ōhashi olmakla birlikte CloverWorks tarafından 2021 yılında yayınlanmış bir animedir. Imdb puanı ise 7.4‘tür

Shadow House animesinin türü; Karanlık fantezi, gizem, doğaüstü olmakla birlikte +13 yaş kitlesi için hazırlanmış bir animedir.

Kısaca konusu: “Zamanlarının çoğunu gizemli efendilerinden yayılan işi temizlemekle geçiren yaşayan bebeklerin de bulunduğu yüzü olmayan gölgelerin yaşadığı büyük bir konak. Emilyko’nun yaşam dolu gencecik bir bebeğin, Kate Shadow-sama’ya hizmet ederken öğrendiği şeyler ve hikâyesi.” olarak geçmektedir. Şuan 2 sezonu yayınlanmış bir animedir.

Evde yaşayanlar çocuklar, yetişkinler ve kuklalar olarak farklı mevkiler var. Sis üretebilen ve bunu kendi çıkarları için kullanan yetişkinler ve yetişkin olmak için yetiştirilen gölgeler.

Gölgelere yardımcı olunması için kuklalar seçiliyor. Gölgeler Evine sadık birer kuklalar hâline geliyorlar. Her gün efendi gölgelerine itaat eden kuklalar onların birer yüzü. Onların yüzlerini ve hareketlerini birebir yapabilmeli ve iyi birer itaatkâr olup evide temizlemeli, gerekirse sisleri de öldürmeli. İyi bir gölge ve kuklası yetişkin olmaya hak kazanabilir. Fakat neden yetişkin olmaları gerek? Yetişkin olmanın artısı ve eksisi ne? Animede bunları sırasıyla görebiliyoruz.

Konu ilerleyişi biraz daha hızlı olabilirdi. Çünkü normalden biraz daha yavaş işlenmiş gibiydi konu.

Gelelim ana karakterlere, Kate ve kuklası Emilico. Kukla olma konusunda pek başarılı olamayan Emilico, sevimli ve bir o kadar da arkadaş canlısı bir kız. Kate ise tam zıttı denilebilir. Biraz somurtkan, ciddi ve zeki diyebiliriz.