TenSura Nikki :Bir Slime’ın Macerası
1

TenSura Nikki veya çoğunuzun bildiği adıyla Tensei Shitara Slime Datta Ken, Fuse tarafından yazılmış olup bir fantezi light novel türüdür. Kodansha tarafından yayınlanan bir manga serisi olup, 8-bit tarafından hazırlanıp Ekim 2018-2019 tarihleri arasında yayınlanmaya başlayan anime serisine sahiptir.

Kısa Konu Anlatımı

Tensei Shitara Slime Datta Ken

Satoru Mikami, Tokyo da yaşayan 37 yaşında sıradan bir şirket çalışanıdır. Kız arkadaşı olmamasına rağmen monoton hayatından memnundur. Meslektaşıyla sıradan bir karşılama yaptığı bir günde nerden çıktığı belli olmayan bir saldırgan onlara saldırır. Arkadaşını yoldan çeken Satoru, bam! bıçaklanıverir. Ancak bıçak kritik bir yara bırakır. Tam zihni kararırken beyninde bir dizi ses duyar ve tam bu esnada ana karakterimiz ölür.

Satoru yavaş yavaş bilincini kazanır ancak bulunduğu yerin tanıdık bir yer olmadığını, bir çevre olduğunu ve kendisinin de bir slime’a dönüştüğünü fark eder. Bir mağarada olduğunu keşfeder ve keşfe çıkar, etrafta dolaşırken slime bedeninin birkaç yeteneğe sahip olduğunu görür. Bu becerileri anlamaya çalışırken sonunda 300 yıldan fazladır mağara da hapsolmuş olan Fırtına Ejderhası Veldora ile karşılaşır. Yalnızlıktan bunalmış olan Veldora ile arkadaş olur ve ona mührü kaldıracağına dair söz verir. Veldora bu söze karşılık olarak ona ilahı korumasını vermek için ona Rimuru Tempest adını verir. Ve bu şekilde Rimuru yeni hayatına başlar.

Detaylı Konu Anlatımı

Satoru Mikami 30’lu yaşlarının sonunda sıradan bir şirket çalışanı. Hayatı çok monoton olup eksik olan tek şey bir kız arkadaşının olmamasıdır. Meslektaşlarından birini ve onun kız arkadaşını karşısına sıradan bir saldırgan ortaya çıkar ve Satoru kendisini arkadaşının önüne atarak bıçaklanır. Son anlarında arkadaşından bilgisayarını ve hard diskini suya atıp yok etmesini ister. (Şaka maka adamın son anlarında böyle bir istek istemesinin sebeplerini düşünebilirsiniz, ben çok gülmüştüm.) Sonrasında zihni yavaş yavaş karanlığa bürünürken zihninde bir sistemin açılmasıyla ilgili bir ses duyar ve böylece Satoru Japonya’da 37 yaşın da hiç kız arkadaşı olmamış şekilde ölür.

Tabii ki asıl hikâyemiz burada başlamakta, ana karakterimizin zihni yavaş yavaş yerine gelir bu esnada içinde bulunduğu durumu biraz daha fark eder. Ellerini ve ayaklarını hissetmeye çalışır ancak çok da başarılı olamaz zihni bir karmaşa içine girer. Sonrasında pek de tanıdık olmayan bir ortamda olduğunun ve kendisinin de bir slime olduğunun farkına varır. Etrafını anlamaya çalışırken zihninde ölmeden önce duyduğu sesin aynısını duyar. Sonrasında ruhunun başka bir dünyada bir slime olarak doğduğunu anlar. Doğuştan gelen birkaç yeteneği olmakla birlikte her şeyi yutmasına ve görünüşünü, becerilerini taklit etmesine izin veren Predator yani Avcı yeteneği oldukça ilgi çekicidir.

Etrafını incelediğindeyse mağara benzerimsi bir ortam da olduğunu ayrıca birçok farklı mağaranın birbirine bağlı olup hepsinde de farklı farklı canavarlar bulunmakta olduğunu fark eder. Yeni yeteneklerini bu mağaralardan geçerken deneyip geliştirir. Ayrıca mağarada bulunan farklı farklı parlayan taşları (o esnada bilmese de aslında dışarıda oldukça değerli olan kristallerdir kendisi yanlış hatırlamıyorsam mana kristali olarak geçmekte) slime özellikleriyle yutup farklı farklı şeylere dönüştürüyor. Bu şekilde uzunca bir süre (yanlış hatırlamıyorsam birkaç ay uzunluğunda) mağaralarda dolaşır. En sonunda bir köyü yakıp yıktığı için mühürlenen felaket seviyesinde bir ejderha olan Fırtına Ejderhası Veldora ile karşılaşır. 300 yıldan uzun bir süredir mühürlü olan Veldora sıkıntıdan patlamak üzeredir. Ana karakterimizle karşılaşınca çok mutlu olur ve onunla arkadaş olmak ister (aslında gururuna yediremediği için psikolojik baskı kurarak Satoru’ya arkadaş olma teklifini ilk olarak sunmasını sağlar).

Satoru ile arkadaş olan Veldora ona ilahi korumasını sağlamak için ona Rimuru adını verir ve arkadaşlıklarının resmi bir göstergesi olarak Rimuru, Tempest soyadını bulur ve bu şekilde Veldora Tempest ile Rimuru Tempest’in ebedi arkadaşlık ve kardeşliği başlamış olur. Veldora’nın mührünü o an kıramayan Rimuru onu içine alır. (Şaka değil bayağı yutuyor ve bir nevi kendisine ait olan uzamsal boşluğa gönderiyor.) Sonrasında bu dağdan çıkmanın yolunu arar. Bu sırada bir zindanda olduğunu da fark eder. Şansına çok kısa bir süre içerisinde çıkışa ulaşır birkaç tesadüfi karşılaşma sayesinde sonunda dağdan çıkar ve nasıl bir dünyaya geldiğini görme fırsatını yakalar. Rimuru dağdan aşağı inip ormanda gezmeye başlar sonrasında bir goblin kabilesiyle karşılaşır burasının gelecekte ne kadar önemli olduğunu nasıl tahmin edebilirdi ki bir nevi bir Şeytan Lord olma yolunun başlangıcı.

Burada bulduğu goblinlerin ne kadar kötü durumda olduklarını görünce onlara yardım etmeye karar verir. Birkaç olay sonucunda (artık böyle hop diye neden geçtiğimi yazamayacağım 10 tane yazı yayınlamışım artık diğer yazılarımı okuyan arkadaşlarım bunların anlamını bilir.) Goblin köyünün başı olur. Goblinlerin bir ismi olmadığı için Rimuru onlara isim vermeye başlar, sorun şu ki bir yaratığa isim vermek kişinin sahip olduğu mana gücünü harcar bu yüzden isim vermek çok rastlanılır bir şey değildir. Tabii oldukça kalabalık olan Goblin köyüne isim verince Rimuru vücudunda ki mananın tükenmesiyle bir süreliğine uyku moduna geçer. Uyandığındaysa önceden o çelimsiz olan goblinlerin kaslı 1.80 iri yarı goblinlere dönüştüğünü fark eder. Sonrasında önceki Goblin şefi Rimuru’ya durumu açıklar isim vermek bir türün evrimleşmesine kadar sonuçları değiştirebilir.

Goblin köyüyle uğraşırken onların bu kadar kötü hâlde olmasının sebebi olan kurt sürüsü ile de uğraşır. Liderlerini yenen Rimuru sürü kuralına göre sürünün başı olur. Yine bir isimlendirme süreci sonrasında Goblin köyü, kurtla birleşir bir sürücü ve bir kurt olarak takım olurlar. Bu şekilde köy gelişir ve gelişir. Bu bölüme kadar büyük ihtimalle size animenin ilk sezonunun yarısını anlatmışımdır. Bundan sonra olan birçok olay olmakla birlikte birçok yeni karakterde vardır isterseniz bunları yer alan ayrı bir yazı yayınlayabilirim. Ama naçizane fikrim lütfen izleyerek hikâyeyi bitirin.

KARAKTERLER

RIMURU TEMPEST

Neredeyse 40 yaşında olmasına rağmen çocuksu ruhunu kaybetmeyen bir yetişkin olan Satoru, öldüğünde birkaç pişmanlığa sahip olduğu için büyük ihtimalle yeniden başka bir dünyada bir slime olarak doğmasına rağmen yeni yaşamına çok çabuk uyum sağlamış ve elinden gelenin en iyisini yaparak hayat amacına ulaşmaya çalışmakta.

VELDORA TEMPEST

Büyük Jura ormanının koruyucusu olan Veldora birkaç yanlış anlaşılma sonucunda bir köyü yok eder ve bu da onun uzuuuuun bir süreliğine mühürlenmesine yol açar. Yalnız geçen bunca yıl sonucunda Veldora’nın kişiliği biraz değişmiş olsa da iyi yönde bir değişim olmuştur. Aşırı derecede yeni şeyleri öğrenmeye (Rimuru’nun midesinde vakit geçirirken okuduğu mangalar) isteklidir.

Rigurd

Köy şefi olmakla birlikte isim verilmeden önce çok korkak bir kişiliğe sahipti ancak Rimuru ile tanıştıktan sonra Rimuru’ya sonsuz bir sadakat duymakta.

Rigur

Rigurdun oğlu olup Rimuru’ya oldukça yardımcı olan bir kişidir. Serideki sevilecek karakterde ilk 10’da yer alıyor.

Gobta

Nedense diğer goblinler gibi vücudu değişmemiş olmasa da kesinlikle izleyerek fark edeceğiniz bir gücü var. Zamanla o kadar kötü ve komik yöntemlerle güçleniyor ki siz bile şaşıracaksınız.

Ranga

Rimuru’nun ilk yendiği kurt sürüsünün liderinin oğlu. Güçlü olana tapsalarda Rimuru’ya sonsuz bir sadakatleri var. Ranga ise şuan ki sürüyü kontrol eden kurt olup Rimuru’nun özel ortağı da.

Bonus karakter

Benimaru

Bu arkadaşımız size anlattığım kısımdan itibaren birkaç bölüm sonrasında ortaya çıkmakla birlikte benim favori karakterlerim arasında 3. sırada yer almakta. İzleyicilerin çoğunun kesinlikle sevilecekler listesinde yer alabilecek bir karakter. Dürüst ve doğru bir kişiliğe sahip olmakla birlikte oldukça da güçlü biri. Gelecekte Rimuru’nun sağ kolu diyebiliriz.

İzleyeceklere iyi seyirler!

Söyleyeceklerin mi var? Discord’a gelip sohbete katıl.

Sosyal içerik platformumuza kayıt olmak ister misin?

İnstagram hesabımıza göz atmaya ne dersin? Hadi tıkla!

 

8.3

  • ÇİZİM 8
  • KONU 8
  • ANİMASYON 8.2
  • ANİMASYON 9

Merhabalar adım İlknur . Kara kalem çizmeyi severim . Okumak ilkokuldan beri hobim olmuştur.Özellikle fantastiik ,macera, bilim kurgu kitaplarını severim . Manga ,Webtoon ,Manhua ,Anime, Donghua izler ve okurum . yaklaşık 8 yıldır one piece hayranıyım . Lightnovellere bayılırım öneri almak veya vermek isteyen olursa monkey D luffy#4369 discorddan ulaşabilirsiniz.İstediğiniz her türlü anime kitap veya lightnovelden spoiler verebilirim :D

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir