Yi Nian Yong Heng İncelemesi
1

Yi Nian Yong Heng diğer bir adıyla da A Will Eternal yani Ebedi İrade. Bu donghuanın aslı Er Gen tarafından yazılan Xianxia türüne ait bir Çin light novelidir. Qidian tarafından yayınlanmıştır. Donghua birçok beğeni toplamış olmakta. Aynı zamanda manhuasını da bulabilirsiniz.

Yi Nian Yong Heng

Yi Nian Yong Heng Konusu

Bai Xiaochun ailesini küçük yaşta kaybetmiş olup, onu sonradan bulan Li Qinghuo, onu Tarikata götürür ve orada yetişmesini ister. Ancak Bai Xiaochun’un ilginç bir talihi vardır, nerede olursa olsun felaketler onunla birliktedir. O yüzden tarikatta çoğu kişi ondan hoşlanmaz. Ancak daha sonrasında olan olaylar sonucunda Bai Xiaochun’un aslında kötü olmadığını sadece kötü bir talihe sahip olduğunu anlarlar. Bai Xiaochun tarikatın içinde ve dışında birçok kez kendini kanıtlamıştır. Peki Bai Xiaochun birçok zorluğun üstesinden geldikten sonra istediği ebedi hayata ulaşabilecek mi?

Yi Nian Yong Heng

Yi Nian Yong Heng Detaylı Konu Anlatımı

Yi Nian Yong Heng

Küçük yaşta ailesinin ölümünü gören Bai Xiaochun, ölümden aşırı derecede korkmaya başlar ve sonsuza kadar yaşamak ister. Yaşadığı köydeki halk onu anlasa da Bai Xiaochun nerede olursa olsun bela onu bulurmuş, köy halkıda bu konudan oldukça çekmişler. Daha sonra Bai Xiaochun ailesine borcu olan kültivatör Li Qinghou bulur. Onu alıp tarikatına getirir. Öncelikle mutfakta çalışan Bai Xiaochun daha sonrasında giriş sınavına girmek için fırsat bulur. Birkaç komik olay sonucunda sınavı geçen Bai Xiaochun, resmi olarak tarikat öğrencisi olmuştur. Ancak kötü talih burada da onu yalnız bırakmamıştır. Hap yapmaya çalışırken meteor yağdırmaktan, ilaçlarını yiyen hayvanlardan birinin, herkesin dediklerinin belli kısımlarını (genellikle utanç verici sırlar ya da önemli işleri) herkesin ortasında aynı sesle papağan gibi taklit etmesi ya da tarikatın eski atasının ruhunun bir maymunun bedeninde ortaya çıkması gibi.

Yi Nian Yong Heng

Tabii Li Qinghou sorumluluğu alması gerekir ve Bai Xiaochun birkaç kez olumsuz sonuçlarla karşılaşır. Zavallı Bai Xiaochun ne yapmak isterse istesin bir şekilde felaketle sonuçlanmıştı. Ancak dikili sütunlar da en iyi hap yapan gizemli öğrenci Bai Xiaochun’dan başkası değildi. Birçok kez aslında çok güçlü olduğunu anlayabilirdi ancak ölüm korkusu onu tamamen bir korkağa çevirmiştir. Ancak ailesine karşı hakaret edildiğinde veya arkadaşlarının ve sevdiği insanların hayatı söz konusu olduğunda kesinlikle gücünün birkaç seviye üstünde patlayıcı bir dövüş yeteneğine sahiptir. Artık tarikatta sürekli kalamaz ve görev yapmak zorundadır.

Yi Nian Yong Heng

Ama tabii ki Bai Xiaochun’un kötü talihi burada da arkasını bırakmaz. Gittikleri görev kaybolan birkaç tarikat öğrencisini araştırmaktır. Ancak öğrencilerin kaybolduğu bölge tarikatın alt klanlarından biridir. Bu klanın çok kötü bir amacı vardır, ölümlü insanları kurban etmişler ve bir ceset havuzu oluşturup yasak bir teknikle güçlerini arttırmaya başlamışlardır. Kaybolan tarikat öğrencilerini, sırlarını söylemesinler diye onlar öldürmüştür. Bai Xiaochun ve onunla göreve giden 3 tarikat öğrencisinin içlerinden biri ölür (iyi ki de ölüyor). Daha sonrasın 3 kişi kaçmaya başlar. Du Lingfei, Bai Xiaochun’a kaçmasını söyler. Bai Xiaochun 5. seviye olarak en düşü yetişime sahiptir ancak kaçarken kendisini korumak için ölmelerini istemez bu yüzden geri döner.

Yi Nian Yong Heng

Bai Xiaochun dediğim gibi daha öncesinde öğrendiği yetiştirme teknikleri aslında oldukça güçlüdür. Ancak ölüm korkusu yüzünde bir türlü gerçek dövüş gücünü açığa çıkaramaz. Ancak içinde bulundukları durumda potansiyeli ortaya çıkar ve orada bulunan herkesi öldürüp kaçarlar. Bai Xiaochun birlikte buradan kaçacaklarına söz verir. Türlü türlü kovalamalar sonucunda Bai Xiaochun yol boyunca kendisi 6. seviyeye geçmiş olup 7. seviyeye kadar gönderilen herkesi ortadan kaldırır ancak günlerdir dövüşmenin verdiği yorgunluk neredeyse onu sınırlarına kadar zorlamıştır. En sonunda 2 büyüğünün kaçması için Bai Xiaochun son bir saldırı yapmak adına düşman kültivatörleri kendisine doğru çeker. Bu düşmanları arasında 9. seviye olan patriğin oğlu bile vardır.

Yi Nian Yong Heng

Uzun savaşlar ardından sadece 9. seviye savaşçı ve Bai Xiachun kalmıştır. Bu sırada ölmemesi için tanrıya duan eden Du Lingfei, sonunda iletişimi engelleyen bariyerden kurtulur ve tarikata haber gönderir. Bai Xİaochun bu sırada neredeyse ölmek üzeredir ancak bir şekilde 9. seviye savaşçıyı öldürür. Ancak artık sınırdadır. Bu arada haberi alan tarikat, başta Li Qinghou olmak üzere büyük bir savaş gücü gönderir ver klanın ana karargahını yerle bir eder. Du Lingfei ilk bulunur, onlara diğer tarikat öğrencisinin yerini söyler ancak Bai Xiaochunu anlatmak istediğinde göz yaşlarına boğulur. Li Qinghou endişeyle onu aramak için adam gönderir ancak aramalar sonuçsuz kalır sadece birkaç yırtık pırtık kıyafet parçası bulunur. Acı içinde tarikata dönerler ve Bai Xiaochun için bir cenaze düzenlerler.

Yi Nian Yong Heng

Haha Bai Xiachun’a ne mi oldu onu da kendiniz bulmanızı öneririm. Bitti sanmayın şu ana kadar özet geçtiğim bölümler ancak 20. bölüme kadardır. Daha heyecanlı olan maceraları izlemek için donghua’ya hemen başlayabilirsiniz. Bölümler maksimum 20 dakikadan oluşmakta. Şu an da 2 sezonu olup 100’e yakın bölümü var. Bence hepinizin keyif alacağı bir Donghua.

Yi Nian Yong Heng Karakterleri

BAİ XİAOCHUN

bai

Küçük yaşta ailesinin ölümünü izlediği için ölümden aşırı derecede korkuyor, savaşlarda vurulmaktan ve vurmaktan kaçınıyor. Ancak ölüm kalım meselelerinde herkesten büyük bir savaş potansiyeline sahip. Çevresinde ona değer veren birçok kadın var. Sonunda arzuladığı ebedi hayata kavuşabilecek mi?

Lİ QİNGHUO

li

Bai Xiaochunu bulup tarikata getiren amcası. Uzun zamandır boşlukta olan Bai Xiaochun onu gerçek amcası gibi görmekte. Aynı zamanda normal insanlar arasında dâhi olarak görülüp tarikatın gelecek temel taşlarından biridir.

HOU XAOMEİ

hou

Kendisi Bai Xiaochun’un yakın kız arkadaşlarından birisi, sevimli olmakla birlikte kendisi de çok yetenekli olmasa da bir kültivatördür. Hem novel de hem donghua da Bai Xiaochuna olan ilgisini görebilirsiniz.

DU LİNGFEİ

du

Bai Xiaochun’un ilk aşkı olmaktadır. Kısa bir süre mutlu olsalar da Du Lingfei bir anda ortadan kaybolur. Donghua da henüz görülmese de novel de sonradan neler olduğu açıklanıyor ve emin olun oldukça ilginç bir arka plana sahip. Göklerden inen melek tabiri ona çok uymakta.

Şu an da anlattığım kısım için bu kadar karakter yeter eğer merak eden olursa istekte bulunabilirsiniz. Bu sayede daha ayrıntılı bir karakter anlatımı, hatta isterseniz novel için ayrı bir inceleme bile yapabiliriz.

İzleyecek olanlar için iyi izlemeler, okuyacak olanlar için iyi okumalar diliyorum.

Söyleyeceklerin mi var? Discord’a gelip sohbete katıl.

Sosyal içerik platformumuza kayıt olmak ister misin?

İnstagram hesabımıza göz atmaya ne dersin? Hadi tıkla!

8.3

  • ÇİZİM 7
  • KONU 9
  • ANİMASYON 8.5
  • KARAKTER 8.5

Merhabalar adım İlknur . Kara kalem çizmeyi severim . Okumak ilkokuldan beri hobim olmuştur.Özellikle fantastiik ,macera, bilim kurgu kitaplarını severim . Manga ,Webtoon ,Manhua ,Anime, Donghua izler ve okurum . yaklaşık 8 yıldır one piece hayranıyım . Lightnovellere bayılırım öneri almak veya vermek isteyen olursa monkey D luffy#4369 discorddan ulaşabilirsiniz.İstediğiniz her türlü anime kitap veya lightnovelden spoiler verebilirim :D

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 6 ay önce

    ellerine sağlık yavrumm. müko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir